Kiedy złapiemy kontuzję…

Wyczynowi sportowcy są w znacznie pokaźniejszym stopniu narażeni na urazy aniżeli jakakolwiek inna grupa zawodowa. Wynika to z tego, że ich mięśnie, stawy czy ścięgna cały czas narażone są na obciążenie, którego ciało ludzkie zwykłego człowieka nie miałoby szans wytrwać. Nie znaczy to oczywiście, że kontuzje mijają ludzi,

jacy ćwiczą jedynie hobbystycznie, lecz wciąż – od kiedy uprawianie sportu (również amatorsko) stało się ogólne, coraz więcej ludzi stało się możliwymi pacjentami klinik specjalizujących się w medycynie sportowej oraz fizjoterapii.

Perfekcyjni specjaliści

Usługi perfekcyjnych jednostek medycyny sportowej, takich jak sports physiotherapy newcastle, nie są pod żadnym pozorem zarezerwowane dla najogromniejszych gwiazd, choć oczywiście ich potencjalni pacjenci muszą dysponować niebanalną gotówką. W kraju jest niemniej jednak coraz więcej ludzi zamożnych, jacy o swoje zdrowie oraz sprawność troszczą się pod żadnym pozorem nie mniej aniżeli Brytyjczycy, wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, by również nasi rodacy korzystali z takich klinik.

back

Sportowcy – laicy

W Polsce również możemy skorzystać z pomocy fachowców, choć nie mają oni ani takiego doświadczenia, ani klientów z takimi nazwiskami jak Brytyjczycy. Umówmy się niemniej jednak, że w przypadku znacznej większości hobbystycznie trenujących Polaków pomoc wychowanego w kraju fizjoterapeuty będzie w zupełności starczała oraz nie powinniśmy korzystać z usług kogoś, kto na co dzień masuje piłkarzy Premier League. Chyba, że kontuzja jest w rzeczy samej poważna, kojarzy się z ryzykiem utraty części sprawności, a do tego mamy dosyć mnóstwo pieniędzy – wówczas nie musimy zastanawiać się nadmiernie długo, tylko śmiało kupować bilet lotniczy na wyspy oraz zapisać się na wizytację w topowej klinice.

You may also like...