W jaki sposób na własną rękę zająć się szczeliną?

Aby uszczelnić dach w wielu przypadkach nie musimy zupełnie korzystać z uprzejmości doświadczonej instytucji budowlanej. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których przeciek jest stosunkowo niewielki i jesteśmy w stanie samodzielnie ją odszukać.
foam
Jeżeli to nam się uda – znacznie tańszym środkiem niż wynajęcie profesjonalisty będzie wybranie się do dowolnego marketu budowlanego i zapytanie kogokolwiek o spray insulation foam.

Żeby kłaść równą warstwę izolacji należy mieć odrobinę doświadczenia, więc za tworzenie takiej powłoki najlepiej nie wykonywać osobiście. W wypadku niedużej nieszczelności jednak potrzebne jest działanie punktowe, a to już nie jest większym problemem nawet dla amatora. Pracownik mrketu niewątpliwie doradzi nam dobór artykułu, za pomocą którego zalejemy nieszczelność.

Piankę idzie zagospodarować także do innych nieszczelności – nadzwyczajnie sprawdza się przykładowo przy drzwiach. Aplikacja nie nastręcza żadnych kłopotów, musimy tylko zwracać uwagę, aby nie przesadzić z dozą pianki, lub aby nie zastosować jej zbyt mało. Najlepiej po jej wyschnięciu raz jeszcze przetestować szczelność. Możemy to zrobić po prostu otwierając przeciwległe okna i wejście. Jeżeli dziura nadal istnieje – powinniśmy usłyszeć swoisty świst lub wyczuć powiew na dłoni przyłożonej do miejsca zastosowania pianki. Jeżeli nieszczelność w dalszym ciągu istnieje – najlepiej będzie zerwać piankę i zastąpić ją nowiutką, ustalając w międzyczasie, jakiego typu pomyłkę popełniliśmy za 1 razem.

You may also like...