Karpaty Wschdonie – wypoczynek

Bieszczady są to 2 pasma położone na terenie Karpat Wschodnich.Możemy wyodrębnić Bieszczady Wschodnie, leżące na zachodzie Ukrainy i Zachodnie usytuowane w Polsce, na Ukrainie i w Słowacji. Najwyższym szczytem Wschodnich Bieszczadów jest Pikuj o wysokości 1 400 metrów nad poziomem morza. Natomiast Bieszczady Zachodnie mogą się pochwalić górą Tarnica, której wysokość wynosi 1346 metrów n.p.m. Te polskie góry oferują bardzo ładne ścieżki turystyczne oraz stanowią schronienie dla rzadko widywanych w Polsce rodzajów zwierząt. Tym samym są doskonałym pomysłem na odpoczynek w południowej Polsce dla całej rodziny.
bieszczady

Najlepsze oferty wypoczynku w Bieszczadach

Bieszczadzkie góry reklamują wiele miejsc noclegowych, zarówno w pensjonatach jak również domkach z drewna czy wreszcie przydrożnych zajazdach. Każde z tych ofert są odpowiednie na wakacje z dziećmi w górach. Ponieważ góry te nie są obłożone turystami jak to ma miejsce w przypadku Zachodnich Karpat, możliwości jest dużo a zatem stosunkowo prosto odszukać pasujące nam miejsce na nocleg. Bardzo dobrą opcję reklamuje ośrodek wczasy w górach Zielona Polana.
szczyty górskie
Ośrodek wypoczynkowy Zielona Polana położony jest na terenie Doliny Sanu w pobliżu Dubiecka. Dla odwiedzających są dostępne domki z drewna a także pokoje w hotelu. Dodatkowo można zająć również miejsca w obrębie pola namiotowego. Góralskie domki są bardzo klimatyczne a zatem doskonałe na wczasy w górach. Ośrodek zaprasza także szkoły, dzięki czemu nasze pociechy będą miały z kim się zaprzyjaźnić w czasie waszych wspólnych ferii we Wschodnich Karpatach. Mało tego wasza rodzinka może odwiedzać basen na terenie ośrodka. Opiekunowie mogą również zrelaksować się w łaźni bądź w czasie rozluźniającego zabiegu spa.
łąki

Wiele atrakcji, wiele zabawy

Prócz pełnych uroku tras do marszu oraz ścieżek dla fanów roweru, Bieszczady mają do zaoferowania również wielu innych atrakcji. Znanym powszechnie szlakiem jest Główny Szlak Beskidzki, a właściwie jego końcowy odcinek występujący na terenie Bieszczad. Gdyż pierwotnie rozpoczyna się od miasta Ustroń, leżącego w niewielkiej odległości od Cieszyna. Na obszarze Bieszczadów trasa ta rozciąga się od Komańczy aż do Wołosate w gminie Lutowiska. Jeśli zdecydujemy się na wakacje w górach, winniśmy choćby w pewnej mierze zaliczyć tą cudowną ścieżkę turystyczną. Młodszych turystów z dużą dozą prawdopodobieństwa zaciekawi specjalne muzeum w Dynowie oraz najbardziej wiekowy tunel dla kolei. Co więcej dzieci mogą wybrać się do Muzeum Dobranocek położonego w w miejscowości Rzeszów i zwiedzić Park Miniatur w Myczkowcach. Cała rodzina może się świetnie bawić podczas podróży kolejką leśną we wsi Majdan. Turyści, którzy są zainteresowani dziejami historii mogą odwiedzić niemiecki bunkier w Strzyżowie a także poznać kulturę ludową dzięki Skansenowi w mieście Sanok. To tylko niewielką część miejsc godnych polecenia , Karpaty Wschodnie to całe morze przygód, które pozostawią po sobie wspaniałe obrazy, które będziemy wspominać.

You may also like...