Korek ekspandowany – czy wiesz wszystko o jego niezwykłych właściwościach?

Korek ekspandowany, to w 100% naturalny produkt o różnorodnych właściwościach i wszechstronnym zastosowaniu. Wytwarza się go z kory dębu korkowego – wiecznie zielonego drzewa, występującego na obszarach wzdłuż Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. Drzewo to posiada grubą korę, którą pozyskuje się bez szkody dla jego dalszego rozwoju.
wandakork

Produkcja korka ekspandowanego

Korek ekspandowany wytwarzany jest z granulatu korkowego. To naturalny i ekologiczny produkt, bowiem nie posiada w swej strukturze poliuretanu – obcego lepiszcza, który nie jest obojętny dla zdrowia. Korek ekspandowany powstaje poprzez poddawanie granulatu korkowego działaniu wysokiej temperatury (około 335 °C) i wysokiemu ciśnieniu. Podczas tego procesu dochodzi do powiększenia objętości ziaren korkowych i wydzielenia się suberyny – naturalnego lepiszcza, które łącząc ekspandowane granulki, prowadzi do powstania bloków aglomeratu. Otrzymujemy w ten sposób doskonałej jakości materiał, znakomicie sprawdzający się jako izolacja termiczna, akustyczna oraz wibroizolacja.

Właściwości korka ekspandowanego

Korek ekspandowany jest materiałem bezzapachowym, odpornym na wilgoć, dzięki czemu zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów oraz innych drobnoustrojów wewnątrz pomieszczeń. Korek ekspandowany nie ulega zniszczeniu mimo upływu czasu, a co za tym idzie, zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Dzięki niezwykłej strukturze, idealnie nadaje się do ocieplania pomieszczeń i budynków, stanowiąc świetną izolację termiczną. Korek ekspandowany to również idealny surowiec wibro- i dźwiękoizolacyjny – zmniejsza rozchodzenie się dźwięków powierzchniowych i uderzeniowych, co przekłada się na doskonałą akustykę pomieszczeń, w których jest zastosowany. Korek ekspandowany posiada szeroką tolerancję na różnicę temperatur od skrajnie niskich ( -180C°) do bardzo wysokich (+120C°). Produkt ten jest materiałem niepalnym, co jest bardzo ważne w zabezpieczeniu przeciwpożarowym naszych domów. Korek w 100% podlega recyklingowi i może być wykorzystywany ponownie, np. w budownictwie. Jest również produktem w pełni biodegradalnym, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o ochronę środowiska.
kork
Zastosowania korka ekspandowanego

  • izolacja termiczna i akustyczna budynków, pomieszczeń i komór chłodniczych
  • izolacja termiczna i akustyczna dachów, stropów i tarasów
  • wypełnienie szczelin dylatacyjnych
  • wibroizolacja maszyn i urządzeń, które podczas pracy wytwarzają drgania
  • termoizolacji rurociągów
  • oryginalna i naturalna dekoracja wszelkiego rodzaju wnętrz

Korek ekspandowany, dzięki swym niezwykłym i różnorodnym właściwościom, zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Szerokie zastosowanie tego materiału poznamy na stronie cork24.co.uk/cork-rolls/64-cork-roll-6mm-10m.html. Dzięki jego niezwykłej trwałości, oryginalnemu wzornictwu i bogatej kolorystyce, każdy może znaleźć inspirację do zastosowania tego produktu we własnych domach i mieszkaniach.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *